Leica Skanery laserowe 3D (HDS)Jedną z czołowych firm produkujących sprzęt geodezyjny jest szwajcarska firma Leica. Tak znacząca firma nie mogła sobie pozwolić na nie uczestniczenie w rynku skanerów laserowych. Posiada w swojej ofercie parę bardzo udanych konstrukcji. Przy modelach HDS zauważymy podobieństwo do skanerów Z+F i tak też właśnie jest, owe modele powstały przy partnerstwie obu firm. Tak się reklamuje Leica:

Dla realizacji każdego projektu należy wybrać zawsze odpowiednie narzędzie. Systemy Leica High-Definition Surveying (HDS) zapewniają realizację pomiarów inwentaryzacyjnych, topografi i szczegółów terenu oraz obiektów inżynierskich. Rozwiązania Leica HDS – ustanawiają nowe standardy sposobu realizacji tych prac.

Rodzina produktów Leica Geosystems’ składa się nie tylko z potężnych i uniwersalnych impulsowych skanerów laserowych takich jak Leica ScanStation C10, lecz także ultraszybkich skanerów fazowych jak nowy Leica HDS6200. Ten zestaw produktów wraz z oprogramowaniem Leica Cyclone i Leica CloudWorx daje pełen zestaw inżynierskich narzędzi zintegrowanych z systemami CAD, do pomiarów, georeferencingu tworzenia precyzyjnych produktów końcowych i zarządzania dużymi zestawami danych z niezrównaną łatwością.

High-Definition Surveying daje wiele korzyści nie tylko specjalistom od pomiarów, ale także odbiorcom i Użytkownikom dokładnych danych przestrzennych. Inżynierowie budowlani, projektanci instalacji, specjaliści CAD, architekci, inwestorzy oraz właściciele/operatorzy mogą czerpać z dodatkowych korzyści, które daje HDS.

Źródło: http://www.leica-geosystems.pl/pl/Skanery-laserowe-3D-HDS_5570.htm

Wkrótce bliżej przyjrzymy się poszczególnym modelom Leica’i jak i też innych producentów.